[NativeAds id=”1″]

۳۰ مورد از فواید و خواص کرفس برای سلامتی

کرفس یکی از سبزیجاتی است که خواص بسیار زیاد و شگفت انگیزی دارد ، از خواص کرفس می توان برای کبد ، درمان بیماری های عفونی ، لاغری و … نام برد. در ادامه با فواید بی نظیر این عضو خانواده سبزیجات آشنا شوید.

 خواص کرفس برای سلامتی بدن

 خواص کرفس برای سلامتی

۱- کاهش التهاب

کرفس سرشار از آنتی اکسیدان های فیتونوترینت با خواص ضد التهابی  است. سبزیجات همچنین منبع مهمی از فلاونولها هستند.  آب یا عصاره کرفس نیز، موجب کاهش فعالیت پروتئین های خاصی می شود که با التهاب در ارتباط هستند .

کرفس برای کاهش التهاب

کرفس همچنین حاوی ترکیبی به نام لوتئولین است که می تواند از التهاب در سلول های مغز جلوگیری کند .  به نظر می رسد مصرف کرفس از رشد H. pylori (نوهی باکتری که موجب التهاب پوشش معده می شود) جلوگیری می کند.

۲- کاهش خطر ابتلا به سرطان

کرفس حاوی پلی استیلن است. این ماده می تواند از تشکیل سلول های سرطانی جلوگیری کند. فلاونوئیدهای موجود در کرفس ضمن از بین بردن سلول های سرطانی لوزالمعده ، می توانند با مبارزه با رادیکال های آزاد ،  سلول های سرطانی در بدن را از بین ببرند .

همچنین به نظر می رسد که لوتئولین موجود در کرفس خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد . طی  مطالعات صورت گرفته ، درمان سلول های سرطانی با اپیژنین و لوتئولین در کنار استفاده از شیمی درمانی ، روشی موثر خواهد بود.

۳- بهبود عملکرد هضم

شواهد حاکی از آن است که کرفس  در بهبود عملکرد دستگاه گوارش موثر است. الیاف طبیعی موجود در کرفس آن را به یک ماده غذایی مهم برای دستگاه گوارش تبدیل می کند. فیبر موجود در کرفس توسط باکتری های موجود در روده بزرگ تخمیر می شود.

عملکرد هضم با خوردن کرفس

این فرایند تخمیر باعث تولید اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه می شود که یکی از آنها (بوتیرات) در تقویت سلامت دستگاه گوارش نقش دارد.  فیبر موجود در کرفس تقویت حرکت روده را نیز در پی دارد.

۴- کاهش کلسترول

یکی از دلایلی که می بایست کرفس را در رژیم غذایی خود جای دهید ، این است که با وجود اینکه کالری کمی دارد اما سرشار از فیبر است و در کاهش کلسترول نقشی موثر دارد. فتالید موجود در کرفس نیز ممکن است در کاهش کلسترول موثر باشد.

کرفس همچنین در کاهش تری گلیسیرید موثر است و می تواند با افزایش سطح HDL (کلسترول خوب)  به درمان هایپرلیپید کمک کند. با این حال این مقوله ملزم مطالعات بیشتر است.

۵- کاهش فشار خون

فتالیدهای موجود در کرفس با سست کردن دیواره شریان ها ، گردش خون را افزایش و فشار خون را کاهش  می دهد. کرفس همچنین سرشار از نیترات است که ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند.

عصاره دانه کرفس نیز در کاهش فشار خون موثر است. خاصیت کاهش فشار خون کرفس در طب سنتی چینی نیز ذکر شده است.

۶- درمان دیابت

برخی متخصصان معتقدند ویتامین K موجود در کرفس ، دارای خاصیت ضد دیابتی می باشد  و کاهش التهاب و حساسیت به انسولین و در نتیجه بهبود متابولیسم گلوکز را درپی دارد. برخی شواهد حاکی از آن است که مصرف کرفس ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش دهد.

درمان دیابت با خوردن کرفس

دیابت همچنین ممکن است توسط هلیکوباکتر پیلوری ،( باکتریهای ایجاد کننده مشکلات گوارشی) تشدید شود. از آنجا که کرفس ممکن است با این باکتری ها مبارزه کند ، در این زمینه نیز موثر خواهد بود.طی تحقیقاتی که توس