[NativeAds id=”1″]

تاثیر آب پیاز در جلوگیری از ریزش مو

مواد طبیعی و گیاهی زیادی در جلوگیری از ریزش مو تاثیر دارند که آب پیاز یکی از آنهاست ، در ادامه از تاثیر و نحوه استفاده از آب پیاز برای تقویت و رشد موها توضیح بیشتری خواهیم داد.

تمامی افراد روزانه ریزش مو را تجربه می کنند و این جزئی از چرخه طبیعی رشد مو است. ریزش مو هنگامی مشکل ساز می شود که بیش از اندازه اتفاق افتد و یا موی جایگزینی رشد نکند. با گذشت زمان ، ریزش بیش از حد مو ممکن است منجر به ایجاد طاسی شود. ریزش مو می تواند بر اعتماد به نفس شما تاثیر منفی بگذارد.

تاثیر آب پیاز در جلوگیری از ریزش مو

تاثیر آب پیاز در جلوگیری از ریزش مو

مراحل چرخه مو

اولین مرحله از چرخه مو آناژن یا مرحله رشد است که در طی آن طول مو تقریباً ۱ سانتی متر در ماه رشد می کند .این مرحله طولانی ترین قسمت از چرخه مو است که به مدت ۲-۳ سال ادامه دارد.

مرحله بعدی کاتاژن یا مرحله گذار است که در آن رشد فعال مو متوقف شده و زوال فولیکول را در پی دارد. این امر با کوچک شدن غلاف فولیکولی همراه است و در نهایت به ساقه مو متصل می شود. در حالی که ۹۰٪ موهای شما در مرحله رشد می ریزد  ،  ۱۰٪ باقی مانده وارد آخرین مرحله از چرخه تلوژن می شوند ؛ در این مرحله رشد مو به طور کامل متوقف می شود.

موهای کاملاً رشد یافته به حالت غیرفعال در می آیند که مدت آن ۳-۴ ماه قبل از ریزش ادامه دارد. ریزش رشته های بالغ پایان چرخه مو است ، و پس از آن فولیکول مو شروع به پرورش تارهای جدیدی از مو می کند.

عوامل موثر در ریزش مو

عوامل موثر در ریزش مو

چندین عامل در ریزش مو نقش دارند:

  • تغذیه نامناسب
  •  رژیم غذایی ناسالم
  •  عدم تعادل هورمونی
  •  استرس بیش از حد
  •  قرار گرفتن در معرض آلاینده های محیطی یا تشعشعات
  • استفاده از داروهای خاص
  •  سیگار کشیدن

اولین قدم، شناسایی علت اصلی مشکل ریزش مو و سپس اصلاح آن است. برای برخی از افراد ، افزایش ریزش مو می تواند عارضه ای از یک بیماری پزشکی قبلی یا درمان دارویی تجویز شده باشد که ممکن است فعالیت فولیکول های مو را مهار کند ، در نتیجه از تشکیل رشته های جدید مو جلوگیری می کند.

برخی از افراد ممکن است در پی نوسانات خاص هورمونی با ریزش شدید مو روبرو شوند. همچنین ، برخی عفونت ها یا التهاب های نادر می تواند مکجب ریزش دسته ای موها شود .

پیاز و عسل

خواص پیاز و عسل برای تقویت و رشد مو

 تارهای مو از کراتین که یک پروتئین الیافی است و اسیدهای آمینه حاوی گوگرد تشکیل شده است. گوگرد برای تولید و نگهداری پروتئین های اساسی مو مانند کلاژن و کراتین حائز اهمیت است. کراتین استحکام ساختاری به تار مو می بخشد و کلاژن باعث می شود که هنگامی که مو در معرض آسیب و شکستگی قرار میگیرد حالت ارتجاعی بیشتری داشته باشد.

پیاز حاوی مقادیر زیادی مواد مغذی از جمله گوگرد ، ویتامین های C و B6 ، کلسیم ، منیزیم و پتاسیم است. این مواد مغذی ممکن است به طور کلی سلامت مو را بهبود بخشد

از جمله خواص پیاز کاهش التهاب پوست سر ،تقویت گردش خون در پوست سر، تقویت فولیکول های مو، بازسازی رشد مو  است.

عسل خام یکی از مواد رایج درمان های خانگی است و استفاده از آن به همراه آب پیاز با تأمین مواد مغذی می تواند مشکل خشکی ، شکنندگی و کدر بودن مو را برطرف کند.

هشدار

ایمنی عسل و پیاز تقریباً در آشپزخانه همه یافت می شود و به طور منظم استفاده می شود. با این حال ، گاهی اوقات ، استفاده آن به طور مستقیم ممکن است واکنش های نامطلوبی را در برخی افراد ایجاد کند.

۱ – اگر پوست حساسی داری