[NativeAds id=”1″]

۹ روش خانگی برای روشن شدن پوست

اگر قصد روشن شدن پوست خود را در خانه دارید با این ۹ روش و با استفاده از مواد کاملا طبیعی به روشن سازی پوست خود کمک کنید ، چند روش خانگی برای روشن شدن پوست که در ادامه خواهید خواند

لکه های تیره موجود روی پوست می تواند ناشی از قرار گرفتن در معرض آفتاب ، آلودگی هوا ، تأثیرات هورمونی ، مواد شیمیایی موجود در محصولات آرایشی یا نقص ژنتیکی باشد. چندین روش درمانی خانگی و درمان های طبیعی را می توان برای روشن شدن پوست امتحان کرد ؛ همچنین اصلاح رژیم غذایی از این موارد است.

چند روش خانگی برای روشن شدن پوست

روش خانگی برای روشن شدن پوست

روشن سازی پوست چیست؟

با کاهش یا کنترل میزان ملانین در پوست شما شاهد تغییر رنگ پوست خواهید بود. نواحی تیره پوست ممکن است در اثر کهولت سن و یا موارد فوق الذکر شکل گیرد .

  پیشگیری از ایجاد لکه های تیره

۱ – از قرار گرفتن در معرض آفتاب برای مدت طولانی خودداری کنید.

۲ – روزانه از ضد آفتاب استفاده کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر و شارژ  مجدد آن پس از گذشت  ۲ ساعت  ضروری است.

۳ – با استفاده از کلاه و عینک آفتابی از پوست خود مراقبت کنید .

۴ – پوست خود را به طور مرتب پاکسازی و اسکراب کنید.

۵ – از کشیدن سیگار و مصرف الکل خودداری کنید.

روش های خانگی روشن شدن پوست به طور طبیعی

۱ – ماست و آرد نخودچی

ترکیب این مواد یک مکمل عالی برای جوان سازی و نرم و درخشان ساختن پوست است.

ماست به عنوان یک محصول لبنی پر از مواد مغذی مفید برای پوست است. اسید لاکتیک موجود در ماست به عنوان یک ماده سفید کننده طبیعی عمل می کند. آرد نخود می تواند در بهبود کیفیت پوست شما موثر باشد .

همچنین می توان از آن برای به دست آوردن رنگ روشن تر استفاده کرد. مخلوطی از آرد نخود و ماست می تواند به مرطوب سازی پوست و از بین بردن چربی اضافی کمک کند. ماست و آرد نخود را مخلوط کرده و این ترکیب را به پوست خود بزنید. پس از گذشت ۳۰ دقیقه آن را به آرامی بشویید. این کار را روزانه به مدت ۲ تا ۳ هفته انجام دهید.

۲ – پاپایا

پاپایا چیست و چه خواصی برای پوست صورت دارد

ماسک پاپایا به دلیل خواص مغذی خود به طور گسترده ای برای مراقبت از پوست استفاده می شود. این ماسک می تواند رنگ پوست را روشن و درخشان سازد.

یک موز و پاپایا را با هم خرد کرده و له کنید. به میوه های له شده عسل اضافه کنید. خوب مخلوط کنید و خمیر را به پوست بزنید. پس از گذشت  ۱۵-۲۰ دقیقه آن را با آب گرم بشویید .

۳ – پرتقال

خواص پرتقال برای پوست

آب پرتقال برای پوست بسیار مفید است زیرا منبع غنی ویتامین C است. پرتقال می تواند به روشن شدن پوست کمک کند. همچنین ، مصرف روزانه آب پرتقال تازه می تواند پوست را احیا کرده و آن را نرم و لطیف کند.

برای یکدست شدن رنگ پوست ، آب پرتقال را به پوست خود بمالید. همچنین می توانید آب پرتقال را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا از فواید آن بهره مند شوید.