۱۰ روغن گیاهی برای رشد مو و جلوگیری از ریزش مو

روغن های طبیعی و گیاهی زیادی هستند که باعث رشد مو و همچنین جلوگیری از ریزش مو می شوند ، در ادامه ۱۰ روغن طبیعی فوق العاده را به شما معرفی می کنیم.

معرفی ۱۰ روغن گیاهی برای رشد مو

۱ – روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس

 ۴ تا ۵ قطره روغن اسطوخودوس  را با ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون یا نارگیل ترکیب کرده و به آرامی بر روی پوست سر خود ماساژ دهید پس از ۴ تا ۵ ساعت نسبت به شستشوی آن اقدام نمایید.

رایحه خوش این روغن در رفع اضطراب موثر است . این ترکیب از معدود روغن هایی است که برای انواع موی سر مناسب است و در رفع ریزش مو موثر است.

روغن اسطوخودوس به طور قابل توجهی عمق فولیکول های مو را بهبود می بخشد در نتیجه تاثیر به سزایی در رشد سلول های جدید دارد و نیز از خواص ضد التهابی ، ضد باکتریایی و ضد قارچی زیادی برخوردار  است.

۲ – روغن رزماری

روغن رزماری

  ۴ تا ۵ قطره روغن رزماری را با ۴ قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن نارگیل و در صورت تمایل ۲ تا ۳ قطره روغن دارچین ترکیب کنید و ۳ دقیقه بر روی پوست سر ماساژ دهید. پس از گذشت ۴ ساعت نسبت به شستشوی آن اقدام نمایید.

این ترکیب در افزایش رشد و ضخامت مو و بهبود پوست سر و نیز درمان خارش پوست سر موثر است.

این گیاه فولیکول های شکننده مو را تقویت می کند . این ماده دارای خواص ضد قارچی و آنتی اکسیدانی است که به جلوگیری از طاسی ، سفیدی زودرس موها و شوره سر کمک می کند. همچنین  گردش خون در پوست سر  را افزایش داده و رشد مجدد مو راتحریک می کند.

۳ – روغن نعناع

روغن نعناع برای رشد مو

۳ قطره روغن نعناع را با ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل و ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کنید و آن را روی پوست سر خود ماساژ دهید و پس از گذشت حداقل ۳ ساعت نسبت به شستشوی آن اقدام نمایید.

همچنین می توانید این ترکیب را به شامپو یا نرم کننده خود اضافه کنید. این ترکیب دارای خواص نرم کنندگی و تغذیه کنندگی است . پس از استفاده به مدت ۴ هفته شاهد اثرات مثبتی در رویش مو خود خواهید بود.

روغن نعناع باعث  افزایش سرعت رشد مو و تقویت فولیکول های مو می شود. خاصیت ضد عفونی کننده ، ضد قارچ و ضد باکتریایی آن می تواند التهاب پوست سر را التیام بخشد و شوره و شپش سر را درمان کند. همچنین در جلوگیری از سفیدی زودرس موثر بوده و  رایحه تند  آن در افزایش انرژی و کاهش اضطراب موثر است.

 ۴ – روغن آویشن

روغن آویشن برای رشد مو

  ۲ قطره روغن آویشن را با ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کرده و به آرامی روی پوست سر خود ماساژ دهید. پس از گذشت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه نسبت به شستشوی آن با شامپویی فاقد مواد شیمیایی اقدام نمایید.

روغن آویشن با افزایش جریان خون در سر ، رشد موهای جدید را افزایش می دهد و در درمان التهاب ، شوره و سایر عفونت های پوست سر موثر است.

۵ – روغن  بابونه

روغن بابونه برای جلوگیری از ریزش مو

  ۵ قطره روغن بابونه را با ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن جوجوبا ترکیب کنید و آن را به پوست سر بزنید . پس از گذشت ۵ ساعت یا حتی یک شب تا صبح ،  نسبت به شستشوی آن با آب ولرم اقدام نمایید.

این روغن انتخابی عالی برای بهبود و تسکین پوست سر است . ماساژ پوست سر با روغن باعث افزایش جریان خون و تقویت رشد فولیکول های جدید مو می شود . این روغن مغذی از خشکی مو جلوگیری کرده و ساقه های مو را ترمیم می کند ، خارش پوست سر را تسکین می بخشد و التهابات پوستی را درمان می کند

۶ – روغن مریم گلی

خواص روغن مریم گلی برای رشد مو

  ۸ قطره روغن مریم گلی را با ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل ترکیب کنید و به کف سر و ساقه های مو بزنید . پس از گذشت ۳۰ دقیقه نسبت به شستشوی آن اقدام نمایید.

این ماده رشد مو را تقویت می کند ، سفیدی زودرس مو را کنترل می کند و در درمان شوره سر و کاهش خارش موثر است . همچنین در تعدیل سازی هورمون ها ، کاهش ریزش مو و آبرسانی و نرم کنندگی مو نیز موثر است.

۷ – روغن گیاه دم اسبی

علف دم اسبی چیست و خواص آن

  ۲ قطره روغن دم اسبی را با ۲ قطره روغن زیتون یا روغن جوجوبا ترکیب کنید و به آرامی بر روی پوست سر خود ماساژ دهید. پس از گذشت ۲۰ دقیقه نسبت به شستشوی آن اقدام نمایید.

گیاه دم اسبی به عنوان مکمل رشد مو شناخته می شود و یک داروی طبیعی برای تحریک رشد مو به شمار می رود. همچنین در جلوگیری از ریزش مو و افزایش سرعت رشد مو موثر است.

۸ – روغن چوب سدر

چوب سدر

۳ قطره روغن چوب سدر را با  ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری روغن نارگیل ترکیب کرده و روی پوست سر خود ماساژ دهید . پس از گذشت ۲۰ دقیقه نسبت به شستشوی آن اقدام کنید. خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی این روغن آن را به یک درمان عالی برای شوره سر تبدیل کرده است. همچنین در افزایش رشد مو و جلوگیری از نازک شدن آن موثر است. این روغن چربی سر را کنترل کرده و سلامت سر را بهبود می بخشد.

۹ – روغن بادرنجبویه

روغن بادرنجبویه

  ۱۰ قطره روغن بادرنجبویه را به شامپو یا نرم کننده خود به هر میزان که استفاده می کنید اضافه کنید و موهای خود را با این ترکیب بپوشانید و پوست سر را ماساژ دهید. و پس از گذشت ۵ تا ۱۰ دقیقه نسبت به شستشوی آن با آب سرد اقدام نمایید.

این گیاه طی ۷ روز می تواند به طور قابل توجهی در حذف شوره سر و بهبود سلامت پوست سر موثر باشد . همچنین تاثیر به سزایی در پاکسازی عفونت ها، قارچ ها و نیز تسکین سر درد دارد.

۱۰ – روغن درخت چای

روغن درخت چای برای مو

 ۳ قطره روغن درخت چای را با ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل یا زیتون (یا) ۸ قطره روغن درخت چای را با هر نوع شامپوی بدون مواد شیمیایی مخلوط کنید. پوست سر را با مخلوط شامپو و روغن ماساژ داده و پس از گذشت ۵ دقیقه آن را آبکشی کنید. و یا می توانید ترکیب روغن را روی سر ماساژ داده و پس از گذشت ۲۵ دقیقه آن را با شامپویی فاقد موادشیمیایی شستشو دهید.

روغن درخت چای دارای خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی است که به درمان شوره سر ، خارش و پوسته پوسته شدن پوست سر کمک می کند. همچنین آلودگی را از بین می برد و پوست سر شما را از عفونت پاک می سازد . تحقیقات نشان می دهد که روغن چای ۱% می تواند در عرض ۳۰ دقیقه شپش را کاملا درمان کند.

افتضاحبدمتوسطخوبخیلی خوب
(بر اساس رای 4 نفر از بازدیدکنندگان)
Loading...