[NativeAds id=”1″]

۱۰ روغن گیاهی برای رشد مو و جلوگیری از ریزش مو

روغن های طبیعی و گیاهی زیادی هستند که باعث رشد مو و همچنین جلوگیری از ریزش مو می شوند ، در ادامه ۱۰ روغن طبیعی فوق العاده را به شما معرفی می کنیم.

معرفی ۱۰ روغن گیاهی برای رشد مو

۱ – روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس

 ۴ تا ۵ قطره روغن اسطوخودوس  را با ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون یا نارگیل ترکیب کرده و به آرامی بر روی پوست سر خود ماساژ دهید پس از ۴ تا ۵ ساعت نسبت به شستشوی آن اقدام نمایید.

رایحه خوش این روغن در رفع اضطراب موثر است . این ترکیب از معدود روغن هایی است که برای انواع موی سر مناسب است و در رفع ریزش مو موثر است.

روغن اسطوخودوس به طور قابل توجهی عمق فولیکول های مو را بهبود می بخشد در نتیجه تاثیر به سزایی در رشد سلول های جدید دارد و نیز از خواص ضد التهابی ، ضد باکتریایی و ضد قارچی زیادی برخوردار  است.

۲ – روغن رزماری

روغن رزماری

  ۴ تا ۵ قطره روغن رزماری را با ۴ قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن نارگیل و در صورت تمایل ۲ تا ۳ قطره روغن دارچین ترکیب کنید و ۳ دقیقه بر روی پوست سر ماساژ دهید. پس از گذشت ۴ ساعت نسبت به شستشوی آن اقدام نمایید.

این ترکیب در افزایش رشد و ضخامت مو و بهبود پوست سر و نیز درمان خارش پوست سر موثر است.

این گیاه فولیکول های شکننده مو را تقویت می کند . این ماده دارای خواص ضد قارچی و آنتی اکسیدانی است که به جلوگیری از طاسی ، سفیدی زودرس موها و شوره سر کمک می کند. همچنین  گردش خون در پوست سر  را افزایش داده و رشد مجدد مو راتحریک می کند.

۳ – روغن نعناع

روغن نعناع برای رشد مو

۳ قطره روغن نعناع را با ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل و ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کنید و آن را روی پوست سر خود ماساژ دهید و پس از گذشت حداقل ۳ ساعت نسبت به شستشوی آن اقدام نمایید.

همچنین می توانید این ترکیب را به شامپو یا نرم کننده خود اضافه کنید. این ترکیب دارای خواص نرم کنندگی و تغذیه کنندگی است . پس از استفاده به مدت ۴ هفته شاهد اثرات مثبتی در رویش مو خود خواهید بود.

روغن نعناع باعث  افزایش سرعت رشد مو و تقویت فولیکول های مو می شود. خاصیت ضد عفونی کننده ، ضد قارچ و ضد باکتریایی آن می تواند التهاب پوست سر را التیام بخشد و شوره و شپش سر را درمان کند. همچنین در جلوگیری از سفیدی زودرس موثر بوده و  رایحه تند  آن در افزایش انرژی و کاهش اضطراب موثر است.

 ۴ – روغن آویشن

روغن آویشن برای رشد مو

  ۲ قطره روغن آویشن را با ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کرده و به آرامی روی پوست سر خود ماساژ دهید. پس از گذشت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه نسبت به شستشوی آن با شامپویی فاقد مواد شیمیایی اقدام نمایید.

روغن آویشن با افزایش جریان خون در سر ، رشد موهای جدید را افزایش می دهد و در درمان التهاب ، شوره و سایر عفونت های پوست سر موثر است.

۵ – روغن  بابونه

روغن بابونه برای جلوگیری از ریزش مو

  ۵ قطره روغن بابونه را با ۳ قاشق غذاخور