[NativeAds id=”1″]

روغن درخت چای چیست؟ خواص روغن درخت چای برای پوست ، مو و سلامت بدن

روغن درخت چای یک روغن گیاهی با خواص متفاوت و فوق العاده برای سلامت بدن و پوست و مو ، در این مقاله خواهید خواند که روغن درخت چای چیست و چه خواصی دارد؟

روغن درخت چای چیست؟

روغن درخت چای از برگ درخت چای گرفته می شود. درخت چای را ملوانان قرن هجدهم نامگذاری کردند ، آنها از برگهای درختی که در سواحل جنوب شرقی استرالیا رشد می کند ، چای تهیه کردند که بویی شبیه جوز هندی داشت. درخت چای را با گیاه چای سیاه و سبز که به عنوان دمنوش کاربرد دارد اشتباه نگیرید. این درخت کاملا متفاوت از آنها می باشد.

روغن درخت چای چیست؟

روغن درخت چای برای پوست، عفونت هایی نظیر آکنه ، عفونت های قارچی ناخن (اونیکومایکوزیس) ، شپش ، زخم و … استفاده می شود. همچنین به صورت موضعی به عنوان یک ضد عفونی کننده برای بریدگی ، سوزش ، نیش حشرات ، جوش ، عفونت های واژن ، تبخال مکرر لبیالیس یا تبخال دهانی، دندان درد ، عفونت های دهان و بینی ، گلو درد و عفونت های گوش مانند اوتیت مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی افراد برای درمان سرفه ، احتقان برونش و التهاب ریوی آن را در آب حمام اضافه و از بخار آن استنشاق می کنند. علاوه بر فوایدی که از نظر علمی اثبات شده است ، روغن درخت چای بسیار ارزان و بی خطر است.

خاصیت ضد میکروبی فوق العاده روغن درخت چای باعث می شود به عنوان یک داروی ارزشمند در معالجه بیماری های باکتریایی و قارچی پوست و عفونی مورد استفاده قرار گیرد.

در این مقاله ۱۶ مورد از خواص روغن درخت چای را به شما معرفی خواهیم کرد.

خواص روغن درخت چای

۱- ضدعفونی کننده دست

روغن درخت چای یک ضد عفونی کننده طبیعی دست است. مطالعات نشان داده است كه این روغن باعث كشته شدن چندین باكتری و ويروس های معمولی در دست می شود.

۲- دافع حشرات

روغن درخت چای ممکن است به دور نگه داشتن حشرات مزاحم کمک کند.  یک مطالعه آزمایشی نشان داد که روغن درخت چای توانایی بیشتری در دفع پشه ها نسبت به DEET ، رایج ترین ماده فعال در حشره کش های تجاری دارد . با استفاده از روغن درخت چای و سایر مواد طبیعی می توانید یک اسپری دافع حشرات درست کنید.

۳- دئودرانت طبیعی

اثرات ضد باکتریایی روغن درخت چای می تواند به کنترل بوی زیر بغل مربوط به تعریق کمک کند.

دئودرانت طبیعی

همانطور که می دانید خود عرق بویی ندارد. اما ، هنگامی که ترشحات غدد عرق شما با باکتری های روی پوست شما ترکیب می شود ، بوی بدی ایجاد می شود. ناحیه زیر بغل حاوی تعداد زیادی از این غدد است و عمدتاً  این محل منشا بوی بد عرق در بدن است. خواص ضد باکتری روغن درخت چای آن را به یک جایگزین طبیعی و ایده آل دئودرانت های شیمایی تبدیل کرده است.

۵- خواص روغن درخت چای برای بهبود زخم

علاوه بر جلوگیری از عفونت در بریدگی های پوستی ، روغن درخت چای می تواند باعث بهبودی زخم ها نیز شود. تحقیقات نشان داده است كه روغن درخت چای به كاهش التهاب كمك می كند و باعث فعال شدن گلبول های سفید خون می شود كه در روند بهبودی مؤثر است.