[NativeAds id=”1″]

خواص زرشک ; ۹ خاصیت زرشک برای سلامت بدن،پوست و دندان

زرشک یک گیاه ترش و شیرین که خواص زیادی دارد ، خواص زرشک برای سلامتی بسیار فراوان می باشد ، در ادامه ۹ خاصیت زرشک را خواهید خواند.

در حالی که زرشک یک گیاه بومی در مناطقی از اروپا ، آفریقا و آسیا است ، اکنون در سراسر جهان یافت می شود. زرشک قرن هاست که در طب سنتی برای درمان مشکلات گوارشی ، عفونت ها و شرایط پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

زرشک حاوی چندین ترکیب مفید می باشد که مهمترین آنها بربرین است ، که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و ممکن است به مدیریت شرایطی مانند دیابت ، مبارزه با عفونت های دندانی و درمان آکنه کمک کند.

خواص زرشک و عکس درخت زرشک

راهنما : بربرین چیست ؟ بربرین به عنوان یک نمک آلکالوئیدی می‌باشد که در بسیاری از گیاهان از جمله، انگور ارِگون ، زرشک و زرد چوبه یافت می‌شود.

۹ خاصیت زرشک 

۱- دارای مواد مغذی زیاد است

زرشک بسیار مغذی است. آنها سرشار از کربوهیدرات ، فیبر و چندین ویتامین و مواد معدنی هستند. به طور خاص ، انواع زرشک منبع عالی ویتامین C هستند ، یک آنتی اکسیدان که می تواند به محافظت در برابر آسیب های سلولی کمک کند ، که این آسیب ها می تواند می تواند منجر به بیماری های قلبی و سرطان شود.

یک وعده ۱/۴ لیوان (۲۸ گرم) از زرشک خشک حاوی:

  • کالری: ۸۹
  • پروتئین: ۱ گرم
  • چربی: ۱ گرم
  • کربوهیدرات: ۱۸ گرم
  • فیبر: ۳ گرم
  • ویتامین سی: ۲۱۳٪ از ارزش روزانه
  • آهن: ۱۵٪ از ارزش روزانه
  • علاوه بر این ، زرشک حاوی روی ، منگنز و مس است که همگی مواد معدنی کمکی هستند که نقش مهمی در ایمنی و پیشگیری از بیماری دارند.

رنگ قرمز زرشک ها از آنتوسیانین ها تهیه می شود ، که رنگدانه های گیاهی هستند که ممکن است سلامت مغز و قلب شما را تقویت کند .

۲- حاوی ترکیبات گیاهی مفید است

زرشک سرشار از بربرین است ، یک ترکیب گیاهی بی نظیر است چندین فواید سلامتی همراه دارد. بربرین عضو خانواده آلکالوئید است ، گروهی از ترکیبات که به دلیل اثرات درمانی آنها شناخته شده است.

مطالعات نشان داده اند که این ماده به عنوان یک آنتی اکسیدان قدرتمند عمل می کند و با آسیب سلولی ناشی از مولکول های واکنشی به نام رادیکال های آزاد مبارزه می کند. همچنین ، بربرین ممکن است به کاهش قند خون و کلسترول خون ، کاهش سرعت پیشرفت سلول های سرطانی ، مبارزه با عفونت ها و اثرات ضد التهابی کمک کند.

ترکیبات زرشک و خواص آن

۳- ممکن است به مدیریت دیابت کمک کند

زرشک ، به ویژه محتوای آن ممکن است نقشی در مدیریت دیابت داشته باشد (دیابت یک بیماری مزمن که با قند خون بالا نشان داده شده است)

به طور خاص ، نشان داده شده است که بربرین چگونگی پاسخ سلول های شما به هورمون انسولین و میزان قند خون را تنظیم می کند. به نوبه خود ، این ممکن است به کاهش قند خون شما کمک کند.

در حقیقت ، محققان دریافتند که اثرات مفید بربرین بر قند خون و هموگلوبین A1c با سایر داروهای سنتی متفورمین (کاهنده قنده خون برای درمان دیابت) قابل مقایسه است.

۴- می تواند به درمان اسهال کمک کند

زرشک قرن هاست که برای درمان اسهال استفاده شده است. این به احتمال زیاد به دلیل غلظت بالای بربرین است ، که با مهار گیرنده های خاص باعث کندی عبور مدفوع از طریق روده شما می شود ، بنابراین از اسهال جلوگیری می کند.

در حقیقت ، یکی از قدیمی ترین مطالعات انسانی در مورد بربرین نشان داد که اسهال ناشی از عفونت های باکتری های خاص از جمله E. coli را درمان می کند .

۵- ممکن است در برابر سندرم متابولیک محافظت کند

از خواص زرشک می توان گفت ، خوردن زرشک ممکن است به جلوگیری از سندرم متابولیک ، که خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را افزایش می دهد ، کمک کند.

به ویژه ، زرشک ممکن است در برابر چاقی و قند خون بالا ، کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون محافظت کند که همگی عوامل خطر این سندرم هستند .

علاوه بر بهبود عوامل خطر ابتلا به سندرم متابولیک ، زرشک ممکن است به کاهش استرس اکسیداتیو در افرادی که از قبل دارای این بیماری هستند کمک کند.

خاصیت زرشک برای دندان و آکنه

۶- برای سلامتی دندان مفید است

مطالعات و آزمایشات متعدد نشان داده است که عصاره زرشک می تواند با التهاب مبارزه کند.این به این دلیل است که بربرین به عنوان یک ماده ضد التهابی قدرتمند عمل می کند. بنابراین ، زرشک می تواند به درمان بیماریهای التهابی دندان مانند لثه ، که با ایجاد پلاک ، تورم و سوزش لثه ها مشخص می شود ، کمک کند.

۷- ممکن است اثرات ضد سرطان داشته باشد

چندین روش مختلف وجود دارد که با استفاده از آن زرشک می تواند اثرات ضد سرطانی داشته باشد ، که همه مربوط به بربرین است.

از آنجا که بربرین به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند ، ممکن است به مبارزه با آسیب اکسیداتیو ناشی از پیشرفت سرطان کمک کند.

علاوه بر این ، بربرین ممکن است باعث مرگ سلولهای سرطانی ، جلوگیری از تکثیر سلولهای سرطانی و مهار آنزیمهای موجود در چرخه زندگی سلولهای سرطانی شود. چندین آزمایش نشان داده است که بربرین از رشد تومور جلوگیری می کند و باعث  مرگ سلول های سرطانی پروستات ، کبد ، استخوان و پستان می شود.

خواص زرشک برای سرطان

۸- ممکن است به مبارزه با آکنه کمک کند

زرشک ممکن است در درمان آکنه نقش مهمی داشته باشد (آکنه یک بیماری پوستی که با ایجاد برجستگی ها و جوش ها ملتهب می شود)

به طور خاص ، بربری و سایر ترکیبات موجود در زرشک ممکن است به مبارزه با التهاب و عفونت های مرتبط با آکنه کمک کند.

۹- می توانید به رژیم غذایی خود اضافه کنید

زرشک ها دارای طعم ترش ، کمی شیرین هستند و می توان آنرا خام ، در مربا یا به عنوان یک جز سالاد و برنج میل کرد. همچنین می توان آنها را آبدار یا از آن برای تهیه چای استفاده کرد.

زرشک در شکلهای مختلف مثل کپسول های خشک ، عصاره های مایع و پمادها یا ژل های ساخته شده از انواع زرشک یا عصاره بربرین مصرف می شود.

در حالی که زرشک به طور کلی برای بیشتر افراد بی خطر شناخته می شود ، برخی گزارش ها حاکی است که مقادیر زیاد یا دوزهای زیاد مکمل می توانند باعث ناراحتی معده و اسهال شوند.

از این گذشته ، هیچ تحقیقی در مورد تأثیر زرشک در کودکان یا زنان باردار یا شیرده انجام نشده است. بنابراین ، از مکمل های زرشک یا خود زرشک در این گروه ترجیحا استفاده نشود.

برای به دست آوردن مزایای سلامتی احت