[NativeAds id=”1″]

علت ریزش مو در فصل های مختلف + راهکارهای درمانی

شاید شما هم در یکی از فصول سال دارای ریزش مو بیشتری هستید! اما چرا؟ علت ریزش مو در فصل های مختلف بخصوص تابستان و زمستان چیست؟ در ادامه این مقاله کاربردی به دلایل آن پی خواهید برد.

ریزش مو در همه حال همراه شماست و مسبب مشکلات بسیاری است . همه ما ریزش مو را تجربه کرده ایم ، اما تنها تعداد کمی از ما سعی بر کشف علت آن داشته ایم .  یافتن علل ریزش مو و راهکار های دائمی آن مشکلی اساسی محسوب می شود .

علت ریزش مو در فصل های مختلف

 عوامل ریزش مو در فصل های مختلف

ریزش مو تا حدودی طبیعی است اما همواره توجه داشته باشید که این مقدار در حد اعتدال باقی بماند . داشتن موهای سالم به عوامل گوناگونی اعم از آب و هوا ، سلامتی ، رژیم غذایی و… وابسته است .

توجه داشته باشید که ریزش مو و راهکار مقابله با آن،  در هر فرد ملزم رویکردی متفاوت است .

 در ذیل به ذکر عوامل متداول ریزش مو پرداخته ایم :

۱ – آب و هوا

بدن انسان به منظور مقابله با تغییرات آب و هوا مکانیسم های پیچیده ای در نظر دارد و ریزش مو یکی از آن ها است . آب و هوای گرم و خشک تابستان و سرد و خشک زمستان موجب آسیب شده و در نتیجه ریزش موها را در پی دارد .

۲ – اضطراب

تاثیر اضطراب بر ریزش مو

 هنگامی که سخن از ریزش مو درمیان باشد ، اضطراب حرف اول را می زند  . این روزها همه ما زندگی ای پر اضطراب را پشت سر می گذاریم و گاهی این اضطراب به حدی می رسد که آسیب های آن در سلامت فردی نمایان می شود.

***توجه داشته باشید که اضطراب نه تنها برای قلب و ذهن خطرناک است ، بلکه سلامت موها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد .

۳ – رژیم غذایی

تاثیر رژیم غذایی بر ریزش مو

 باور کنید یا نه ، موهای شما به تغذیه نیاز دارند و راز رشد موها ، تغذیه مناسب است . اگر رژیم غذایی شما فاقد عناصر لازم برای رشد مو باشد ، احتمال افزایش ریزش مو ،افزایش خواهد یافت .

۴ – هورمون ها

تاثیر هورمونها بر ریزش مو

هورمون ها نقش مهمی در تنظیم نحوه عملکرد بدن دارند و سلامت هورمون ها بر سلامت موها ضروری است . هر گونه عدم تعادل در سطح هورمون ها ، به عنوان مثال ،  بارداری و یائسگی ، می تواند باعث ریزش بیش از حد مو شود.

۵ – آلودگی

اگر در شهری صنعتی زندگی می کنید ، عدم کیفیت آب و هوا به دلیل آلودگی ممکن است منجر به ریزش مو شود . شرایط خاص آب و هوایی ریزش مو را در پی دارد . مواد شیمیایی سمی موجود در هوا ، به تارهای مو چسبیده و ریزش مو را در پی خواهد داشت .

حال که اطلاعاتی در رابطه با عوامل ریزش مو کسب کردیم ، به روش های درمان آن می پردازیم . گرچه راهکار های ارائه شده در هر فرد متفاوت است اما راهکار های ذکر شده قطعی و اثبات شده می باشند .

راهکارهای درمان ریزش مو

۱ – اصلاح رژیم غذایی

اگرچه نقش رژیم غذایی