[NativeAds id=”1″]

نمک اپسوم چیست؟ خواص و فواید نمک اپسوم (نمک حمام)

نمک اپسوم یک نوع نمک که در ایران به طور وسیع شناخته شده نیست . این نمک را بیشتر به نام نمک حمام معرفی می کنند ، در ادامه از خواص بی نظیر و فواید نمک اپسوم خواهید خواند. از خواص آن میتوان به تسکین اضطراب تا حجیم کردن مو اشاره کرد.

نمک اپسوم چیست؟

اگر بخواهیم نمک اپسوم را ازنظر شیمیایی بررسی کنیم ، این نمک از سولفات منیزیم تشکیل شده و با تجزیه در آب به یون های منیزیم و سولفات تبدیل می شود . این یون ها با عبور از سطح پوست وارد جریان خون می شوند.

نمک اپسوم چیست

فواید نمک اپسوم

 این نمک جادویی چگونه بر بدن تاثیر می گذارد ؟

نمک اپسوم سرشار از یون های منیزیم است . هنگامی که نمک با پوست شما در تماس باشد ، یون ها از لایه های پوستی متعدد عبور می کنند و خود را به جریان خون می رسانند . به این ترتیب ، هیچ مشکلی در دستگاه گوارش به وجود نمی آید .

به دلیل این نوع حرکت منیزیم ، نمک اپسوم در پزشکی به منظور درمان هیپومگانیسمیا (مقادیر کم منیزیم) مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری رر رابطه با این نمک اعجاب آمیز کسب کنید ، با ما همراه باشید!

 استفاده از نمک اپسوم چه مزایایی دارد ؟

۱ – تسکین اضطراب

از آنجا که پوست به راحتی منیزیم را جذب می کند ، تعادل الکترولیتی موجود در سلول ها بازیابی می شود . این تغییر تعادل تأثیر مستقیمی بر هورمون ها ، عضلات و نیز عملکرد مغز دارد . این هورمون ها می توانند عملکردهای مختلفی مانند اصلاح رادیکال آزاد ، فعال کردن کانال های یونی و غیره داشته باشند.

توصیه می شود دو یا سه بار در هفته حدود دو فنجان نمک اپسوم را به وان آب گرم بیافزایید و شاهد تاثیرات بی نظیر آن باشید .

[maxbutton id=”24″ ]

۲ – تسکین درد و گرفتگی عضلات ، بهبود کبودی

در این موارد هیچ ماده ای بهتر از نمک اپسوم عمل نمی کند . منیزیم با تقویت سطح عضلات ، همراه با بهبودی ، اثری تسکین دهنده ایجاد می کند. حال به راحتی در می یابید که ماده اصلی وان پدیکور را چه چیزی تشکیل می دهد! در یک لیتر آب داغ ۵۰ گرم نمک اپسوم اضافه کنید و پای خود را به مدت ۳۰_۴۰ دقیقه درون آن قرار دهید.

بهبود کبودی با نمک اپسوم

***توجه داشته باشید که این کار به افراد دیابتی که از زخم و تاول در ناحیه پا رنج میبرند توصیه نمی شود . در این صودت پیش از انجام این کار با پزشک معالج خود مشورت کنید.

۳ – ملین

اگر از یبوست رنج می برید و یبوست شما بیش از یک روز به طول انجانیده است ، بهتر است بدانید ، مصرف نمک اپسوم به صورت خوراکی با تسکین گرفتگی عضلات داخلی و افزایش آب در روده ، آنزیم های گوارشی و انتقال دهنده های عصبی را تحریک کرده و در دفع مدفوع موثر است.

به این منظور تنها کافیست یک قاشق چای خوری نمک اپسوم را به همراه مقداری آب لیمو به یک لیوان آب اضافه کنید . حمام آب گرم با نمک اپسوم نیز در درمان یبوست موثر خواهد بود.

۴ – درمان قارچ و التهاب ناخن پا و خراش های سطحی

درمان قارچ پا با نمک اپسوم

خراشیدگی های ناشی از کار با چوب تنها قسمت تنفر آمیز کار نجاری است . افزایش سطح منیزیم در بدن ، موجب بهبود آ