[NativeAds id=”1″]

چند درمان خانگی عفونت چشم + راه های پیشگیری

حتما پیش آمده چشم شما و یا فرزندتان عفونت کرده باشد ، عفونت چشم انواع مختلفی دارد و در پی آن علل مختلفی هم دارد در ادامه با درمان های خانگی عفونت چشم همراه شما خواهیم بود.

عفونت چشم می تواند ناراحت کننده و حتی دردناک باشد . در صورت عدم درمان ممکن است شرایطی وخیم را تجربه کنید .

روش های خانگی برای درمان عفونت چشم

چندین مورد در تحریک عفونت و یا آلودگی چشم موثر است . موارد زیر از موارد شایع هستند :

  • چشم صورتی ، یا ملتحمه
  • خشکی چشم (هنگامی رخ می دهد که مجاری اشک نمی تواند به درستی فعالیت کنند .)
  • بلفاریت (ملتهب شدن و پوسته شدن پلک )
  • گل مژه
  • کراتیت (عفونت قرنیه )

خوشبختانه ، چندین داروی خانگی موثر برای تسکین علائم عفونت چشم وجود دارد . با وجود این که این داروها در درمان عفونت موثرند ، اما مشورت با پزشک پیش از هر اقدامی ضروری می باشد .

احتیاط

توصیه می شود پیش از استفاده از داروهای خانگی با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید . برخی از عفونت های چشمی می توانند خطراتی جدی در پی داشته باشند . اگر فکر می کنید عفونت چشم دارید با پزشک خود مشورت کنید . اگر فکر می کنید فرزند شما به عفونت چشم مبتلا است ، به جای امتحان کردن این روش های درمانی خانگی ، حتما به پزشک مراجعه فرمایید .

درمان خانگی عفونت چشم

۱ – آب نمک

آب نمک برای درمان عفونت چشم

 یکی از مؤثرترین داروهای خانگی در مورد عفونت های چشمی محلول آب نمک است . محلول آب نمک عملکردی مانند اشک دارد و در ضدعفونی کردن چشم موثر است . خواص ضد میکروبی نمک در از بین بردن عفونت ها در طولانی مدت اثربخش است . شما می توانید محلول نمکی استریل را از داروخانه و یا به صورت آنلاین خریداری کنید .

۲ –  درمان عفونت چشم با چای کیسه ای

درمان عفونت چشم با چای کیسه ای

قرار دادن چای کیسه ای سرد شده بر روی چشم راهی موثر برای رفع عفونت و استراحت چشم می باشد . برخی از انواع چای خاصیت ضد التهابی و تسکین دهنده دارند . مطالعات حاکی از آن است که چای سبز ، بابونه ، چای رویبوس یا چای قرمز و چای سیاه ، همه دارای خواص ضد التهابی هستند .

به همین دلیل قرار دادن چای کیسه ای روی چشم شما می تواند درمانی موثر برای کاهش تورم باشد . توجه داشته باشید که تاکنون مطالعه ای مبنی بر اثر چای کیسه ای بر عفونت چشم صورت نگرفته است . به خاطر داشته باشید که در حالی که چنین درمان هایی در تسکین علائم موثرند ، اما باید در اسرع وقت نسبت به شناسایی علت و درمان عفونت اقدام نمایید .

۳ – کمپرس گرم

کمپرس آب گرم برای درمان عفونت چشم

اگر در ناحیه چشم احساس درد میکنید یا عفونتی مشاهده می کنید ، کمپرس گرم می تواند در بهبود و تسکین آن موثر باشد . طی اظهارات منتشر شده یک منبع معتبر در سال ۲۰۱۴ ، و تحقیقاتی که بر روی ۲۲ داوطلب صورت گرفت ، کمپرس گرم می تواند سلامت چشم را د