[NativeAds id=”1″]

ساده ترین روش های خانگی برای رفع تیرگی کشاله ران

تیره شدن کشاله ران یکی از مشکلاتی هست که بیشتر خانم ها درگیر آن هستند و دوست ندارند کشاله ران تیره و سیاه رنگی داشته باشند. اما برای رفع تیرگی کشاله ران باید چه اقداماتی انجام داد؟

ما افراد غالبا به درمان و مراقبت از تمامی قسمت های بدن می پردازیم اما از مراقبت های مربوط به برخی قسمت ها غافل هستیم . تعریق ، برخی روش های رفع موهای زائد ، عدم تعادل هورمونی و همچنین سندرم تخمدان پلی کیستیک از عوامل موثر در تیرگی کشاله ران ها هستند .

رفع تیرگی کشاله ران

در ادامه به ۵ مورد از ساده ترین روش های خانگی جهت رفع تیرگی های کشاله ران پرداخته ایم.

رفع تیرگی کشاله ران با روشهای طبیعی

با وجود اینکه تیرگی کشاله ران ، مشکلی جدی به شمار نمی رود اما  بدیهی است که این امر منجر به خجل شدن فرد خواهد شد . در این مقاله به ذکر ۵ مورد از آسان ترین روش های خانگی رفع تیرگی کشاله ران میپردازیم .

۱ – آلوئه ورا :

از آلوئه ورا به منظور درمانی برای اغلب مشکلات پوستی استفاده می شود.  ژل آلوئه ورا را روی ران ها ماساژ دهید تا جذب پوست شود . سپس آن را با آب گرم شستشو دهید. به منظور اثر بخشی بهتر می توانید این روش را دوبار در روز استفاده نمایید.

رفع تیرگی کشاله ران با آلوئه ورا

۲ – رغن نارگیل :

اسید چرب ضروری روغن نارگیل در کاهش فشار خون موثر است. چند قطره آب لیمو را با روغن نارگیل مخلوط کرده و سپس آن را بر کشاله ران بمالید . پس از ۱۰ دقیقه نسبت به شستشوی آن اقدام نمایید . با استفاده این ماسک به طور متناوب می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

خواص روغن نارگیل برای رفع تیرگی بین ران ها

۳ – لیمو:

لیمو یک ماده ضد عفونی کننده به شمار می رود  که در کاهش ناخالصی های سطح پوست موثر است.

همچنین می توانید به منطور روشن تر شدن پوست خود از این ماده استفاده نمایید . آبلیموی تازه را بر کشاله ران بمالید و پس از ۲۰ دقیقه با پارچه ای مرطوب ، نسبت به پاک کردن ان اقدام نمایید.

فواید لیمو برای رفع تیرگی بین پا و کشاله ران

۴ – پوست پرتقال:

همه ما از خاصیت لایه برداری و سفید کنندگی پوست پرتقال آگاهی داریم. علاوه بر این ، پوست پرتقال در کاهش فشار خون در کشاله ران نیز اثری مطلوب دارد . پوست پرتقال را پودر کرده و چند قطره گلاب به آن بیافزایید تا حالتی خمیری به خود بگیرد .

درمان تیره شدن کشاله ران با پوست پرتقال

در صورت تمایل می توانید مقداری عسل نیز به این ترکیب اضافه نمایید. خمیر حاصل را بر کشاله ران بمالیدو پس از ۲۰ دقیقه با آب سرد شستشو دهید. به منظور اثرگذاری بهتر از این ماسک ۳ بار در هفته استفاده نمایید .

۵ –