۹ روش استفاده از آلوئه ورا برای درمان جوش و آکنه

آلوئه ورا خواص بسیار زیادی بخصوص برای پوست دارد ، در این مقاله روشهای استفاده از آلوئه ورا برای درمان جوش و آکنه پوست صورت و بدن را به شما معرفی می کنیم.

در حدود ۹/۴ درصد از جمعیت در سراسر جهان تحت تأثیر آکنه قرار دارند که باعث می شود هشتمین بیماری شایع در جهان باشد . تقریباً همه ما در بعضی از نقاط زندگی دچار آکنه می شویم و بسیاری از ما داروهای خانگی را برای درمان التهاب امتحان می کنیم.

استفاده از آلوئه ورا برای درمان جوش

آلوئه ورا برای درمان جوش

آلوئه ورا یک داروی خانگی محبوب است که برای تسکین پوست استفاده می شود. عصاره آلوئه ورا معمولاً برای بهبود بثورات جزئی ، بریدگی و آفتاب سوختگی استفاده می شود و برای آکنه نیز به همان اندازه مؤثر است. در این مقاله ، در رابطه با اینکه که چرا آلوئه ورا برای آکنه مفید است و چگونه می توان از آن استفاده کرد ، پرداخته ایم.

آلوئه ورا به دلیل داشتن قندها و اسیدهای چرب موجود در آن ، می تواند از آکنه جلوگیری کند ، زیرا دارای خاصیت ضد التهابی است .

چندین ویژگی دیگر نیز دارد که آن را به گزینه ای مناسب برای محافظت از پوست و جلوگیری از التهاب تبدیل می کند:

  • ژل آلوئه ورا خالص ، حاوی حدود ۷۵ ماده فعال است که شامل اسیدهای آمینه ، اسید سالیسیلیک ، لیگنین ، ویتامین ها ، مواد معدنی ، ساپونین ها و آنزیم ها هستند.
  • آلوئه ورا همچنین سنتز کلاژن را ارتقا داده و به بهبودی سریع زخم ها کمک می کند . این خاصیت در بهبود جای زخم های آکنه مفید است.
  • از پوست شما در برابر التهاب ، آسیب و حساسیت پوستی ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند.
  • همچنین پوست شما را مرطوب می کند ، باعث تولید الاستین و کلاژن می شود و از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند.
  • اسیدهای آمینه و روی موجود در آلوئه ورا پوست شما را نرم کرده و منافذ پوست را محکم می کنند.

۱- ژل خالص آلوئه ورا برای آکنه

طریقه مصرف : برگ آلوئه را برش داده و قسمت شفاف و گوشتی را با یک قاشق بریزید. با تمرکز روی ناحیه آسیب دیده ، ژل آلوئه ورا را روی صورت خود بمالید. آن را یک شبه بگذارید. صبح آن را بشویید و هر روز تکرار کنید تا ضایعات بهبود یابد.

۲- آلوئه ورا ، عسل و دارچین

آلوئه ورا ، عسل و دارچین

طبق یک مطالعه آزمایشگاهی ، عسل یک عمل مهاری بر روی باکتریهای ایجاد کننده آکنه دارد. دارچین خاصیت ضد التهابی دارد. یک مطالعه شامل ۲۰ بیمار مبتلا به آکنه خفیف تا متوسط ​​نشان داد که ژل دارچین به کاهش آکنه کمک می کند.

طریقه مصرف : دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا خالص را با چهار قاشق غذاخوری عسل و نصف قاشق چای خوری پودر دارچین یا روغن مخلوط کنید. مخلوط را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه آن را بشویید. این کار را هر روز متناوب تکرار کنید.

توجه: پودر دارچین ممکن است سفت شود ، بنابراین می توانید مقدار آن را مطابق سطح تحمل پوست خود تنظیم کنید.

۳- آب آلوئه ورا و آب لیمو

آب آلوئه ورا و آب لیمو

آب لیمو یک داروی شایع است که برای بسیاری از مشکلات پوستی از جمله آکنه مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده دارای قابض (خشک کننده) است . بنابراین ، ممکن است به خشک شدن جوش ها و کاهش آکنه کمک کند.

احتیاط: اگر پوست حساس دارید از این روش درمانی استفاده نکنید زیرا آب لیمو می تواند باعث قرمزی و تحریک شود. آب لیمو بیش از حد نیز می تواند پوست شما را خشک کند.

طریقه مصرف : ¼ قاشق چایخوری آب لیمو را با ۲ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا مخلوط کنید. مخلوط را روی ناحیه آسیب دیده بمالید. بعد از خشک شدن آن را بشویید. همچنین ، اگر بیرون می روید ، از ضد آفتاب استفاده کنید زیرا لیمو باعث ایجاد لکه روی پوست می شود.

۴- روغن آلوئه ورا و روغن چای

ترکیب روغن آلوئه ورا و روغن چای

کاربرد موضعی روغن درخت چای ، ۵٪ در مدیریت آکنه های خفیف تا متوسط ​​و کاهش التهاب مفید است .

طریقه مصرف : ۲-۳ قطره روغن درخت چای را در هر روغن حامل (جوجوبا یا بادام شیرین یا روغن زیتون) رقیق کنید. آن را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و آن را در ناحیه آسیب دیده بمالید. قبل از شستشو آن را ۱۵ دقیقه بگذارید.

۵- اسپری آلوئه ورا برای صورت

می توانید یک ماسک صورت را با آلوئه ورا درست کنید و از آن در طول روز برای آرام کردن پوست خود استفاده کنید.

اسپری آلوئه ورا برای درمان جوش صورت

طریقه مصرف : یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را در یک لیوان آب مقطر مخلوط کنید. ۲-۳ قطره از هر روغن ضروری خود را اضافه کنید (قبل از استفاده یک تست پچ انجام دهید). این محلول را در یک بطری اسپری ذخیره کرده و در صورت لزوم آن را روی صورت خود اسپری کنید. به یاد داشته باشید که همیشه بطری را قبل از استفاده به خوبی تکان دهید.

۶- آلوئه ورا ، شکر ، و اسکراب روغن

تجمع سلول های مرده پوست روی پوست شما یکی از مهمترین عامل ایجاد آکنه است . مالش پوست صورت یک روش مؤثر برای از بین بردن سلولهای مرده پوست است.

طریقه مصرف : ¼ فنجان ژل آلوئه ورا را با ½ فنجان روغن جوجوبا و ½ فنجان شکر گرانول مخلوط کنید. قبل از شستشو ، اسکراب را به آرامی روی صورت خود ماساژ دهید.

۷- آلوئه ورا و سرکه سیب

سرکه سیب دارای خواص ضد میکروبی است که ممکن است به درمان آکنه کمک کند .

آلوئه ورا و سرکه سیب برای جوش و آکنه

طریقه مصرف : یک قاشق چایخوری آب آلوئه ورا را با یک قاشق چایخوری سرکه سیب و یک قاشق چایخوری آب تصفیه شده مخلوط کنید. مخلوط را به عنوان تونر بر روی صورت خود بمالید.

توجه: سرکه سیب ممکن است مناسب افرادی با پوست حساس نباشد. اگر پوست شما حساس است از استفاده آن خودداری کنید.

۸- روغن آلوئه ورا و بادام

این روغن برای هرگونه درمان خانگی پایه مناسبی را ایجاد می کند.

روغن آلوئه ورا و بادام برای درمان آکنه

طریقه مصرف : یک قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا را با ۳-۴ قطره روغن بادام شیرین (یا هر روغن دیگری که مورد نظر شماست) مخلوط کنید و آن را روی صورت خود بمالید. بعد از چند دقیقه آن را بشویید.

۹- ژل آلوئه ورا ، خیار و گلاب

گلاب به عنوان سفت کننده پوست عمل می کند و هنگام درمان آکنه ، به پوست شما لطافت می دهد . خیار خاصیت تسکین دهنده ای روی پوست دارد که ممکن است به التهاب آکنه کمک کند .

طریقه مصرف : یک قاشق چایخوری هر یک از آب خیار ، گلاب و ژل آلوئه ورا را با هم مخلوط کنید. از یک توپ پنبه ای استفاده کنید تا مخلوط را روی ناحیه آسیب دیده یا روی تمام صورت خود بمالید. بعد از خشک شدن آن را بشویید.

اگرچه آلوئه ورا یک درمان مؤثر برای آکنه است ، اما با خطرات احتمالی همراه است. آنها را در زیر بخوانید

خطرات احتمالی استفاده از آلوئه ورا برای آکنه

افرادی که به سیر و پیاز حساسیت دارند ، معمولاً به آلوئه ورا نیز حساسیت دارند. از این رو بهتر است قبل از استفاده از آلوئه ورا بر روی پوست خود تست حساسیت انجام دهید.از اعمال آلوئه ورا در برش های عمیق و سوختگی های شدید خودداری کنید.

آلوئه ورا موضعی معمولاً برای پوست مضر نیست (مگر اینکه به آن حساسیت داشته باشید) و یک واکنش آلرژیک به آلوئه ورا موضعی نادر است. با این حال ، یک مورد وجود داشت که یک زن ۷۲ ساله ، که از آب آلوئه ورا خانگی استفاده کرده بود روی پاهایش ، (درماتیت آلرژیک و اریتم) روی پلک هایش ایجاد شد.

افتضاحبدمتوسطخوبخیلی خوب
(بر اساس رای 1 نفر از بازدیدکنندگان)
Loading...