[NativeAds id=”1″]

۳۹ مورد از فواید و خواص وازلین برای پوست ، مو و سلامت بدن

وازلین یک محصول مراقبت از پوست کاملا طبیعی است که خواص فراوان و البته بی نظیری را دارد ، مصرف وازلین به دلیل کاربرد عالی و البته قیمت ارزان آن بسیار زیاد و گسترده می باشد.

وازلین ترکیبی از روغن های معدنی و موم است و به گفته محققان آکادمی پوست و موی آمریکا ، می تواند با ایجاد سدی محافظتی ، در بهبود و حفظ رطوبت پوست موثر باشد .

خواص وازلین برای پوست

اما بهتر است بدانید وازلین از خواص بی شمار دیگری نیز برخوردار است. اگر به دنبال ترمیم زخم ها، براق کردن و یا درمان آفتاب سوختگی هستید ، با ما همراه باشید . در اینجا به ذکر ۳۹ خاصیت وازلین پرداخته ایم.

۳۹ خواص وازلین

۱- مرطوب کننده ای مناسب تمام بدن

پس از دوش گرفتن ، به کمک وازلین نواحی ای که حاوی پوست خشک هستند یا اصطلاحا پوسته پوسته شده اند را مرطوب کنید.

خواص وازلین برای پا

همچنین اگر پاشنه های ترک خورده ای دارید ، پاشنه خود را با وازلین چرب کنید و به منظور حفظ رطوبت جوراب بپوشید.(این کار همچنین از ایجاد تاول های احتمالی نیز جلوگیری خواهد کرد )

[maxbutton id=”22″ ]

۲- پاک کننده آرایش چشم

اگر پاک کننده آرایش در اختیارندارید کافی است مقداری وازلین را بر روی پلک  و مژه های خود ماساژ داده و سپس با استفاده از یک پد پنبه ای آن را پاک کنید.

فواید وازلین برای چشم و پلک ها

۳- برجسته کردن گونه ها

بر روی استخوان گونه مقداری وازلین بزنید تا ظاهری برجسته و براق به خود بگیرد (توجه داشته باشید که اگر پوست چربی دارید به میزان مناسبی از آن استفاده نمایید تا مسبب انسداد منافذ پوستی نباشید.)

۴- تغییر بافت مواد آرایشی

وازلین یک ماده عالی برای تبدیل محصولات مات یا پودری شما به کرم است. تنها کافی است این مواد را به نسبت مناسب باهم ترکیب کنید.

۵- ترمیم موهای آسیب دیده

قرار گرفتن در معرض زیاد خورشید ، گرما یا کلر موجود در استخر خشکی مو را در پی دارد . با استفاده از وازلین  رطوبت و  درخشش کافی را به موهای خود هدیه دهید.

خواص وازلین برای مو

۶- صاف کردن ابرو

اگر از آن دسته افرادی هستید که ابروی مجعد دارید می توانید به کمک مقداری وازلین به آن ها نظم دهید.

۷- ریمل مژه

کمی وازلین را روی مژه های خود بزنید و به کمک یک براش شانه کنید و از درخشندگی طبیعی مژه های خود لذت ببرید.

[maxbutton id=”22″ text=”خرید بهترین وازلین” ]

۸- جلوگیری از رنگ شدن پوست

تنها مشکل رنگ کردن مو یا لاک زدن ناخن در خانه ، لکه های به جا مانده بر روی پوست است. پوشش سبک وازلین در اطراف محل رویش مو و یا کوتیکول های ناخن  مانع از  رنگ گرفتن پوست می شود.

۹- افزایش ماندگاری عطر