[NativeAds id=”1″]

روش های خانگی برای تقویت ناخن

تقویت ناخن ها یکی از موارد مهم مخصوصا برای خانم ها می باشد ، در ادامه روش های خانگی فوق العاده ای برای تقویت ناخن به شما معرفی می کنیم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

فقط دست های شما نیستند که به رطوبت و آبرسانی احتیاج دارند ، رصوبت رسانی به ناخن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شما می توانید با استفاده از این راهکار ها رطوبت را به ناخن های خود بازگردانید و از شکنندگی آن ها جلوگیری نمایید . در ادامه با روش های خانگی تقویت ناخن آشنا می شوید.

روش های خانگی برای تقویت ناخن

تقویت ناخن

۱ – روغن ویتامین E:

یک کپسول ویتامین E را سوراخ کنید و روغن آن را به مدت ۵ دقیقه به آرامی روی ناخن های خود ماساژ دهید . روزانه قبل از خواب به مدت یک یا دو هفته این عمل را تکرار کنید تا شاهد تغییر شگفت انگیز ناخن های خود باشید. همچنین مصرف کپسول ویتامین E به صورت خوراکی اثری مضاعف بر سلامت جسم و ناخن های شما دارد.

۲ – روغن زیتون :

یکی از ساده ترین موادی که به منظور تقویت ناخن ها استفاده می شود ، روعت زیتون است. روزانه به مدت ۱۵ تا ۳۰  دقیقه ناخن های خود را با روغن زیتون گرم ماساژ دهید یا هفته ای دوبار ناخن های خود را در ظرفی حاوی روغن زیتون قرار دهید . این کار موجب تقویت ناخن ها و افزایش رشد آنها خواهد شد.

خواص روغن زیتون برای تقویت ناخن

۳ – روغن نارگیل:

از روغن نارگیل می توانید به منظور حفظ رطوبت ، تقویت و همچنین درمان عفونت های کوتیکول و قارچ ناخن استفاده نمایید. جهت تهیه ماسک روغن نارگیل ، دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با دو قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و ۴ قطره اسانس رزماری به آن بیافزایید. سپس به مدت ۱۵ دقیقه ناخن های خود را در ظرفی ک حاوی این ماده است ، قرار دهید.

روغن نارگیل چه خواصی برای ناخن دارد

۴ – آب لیمو:

از آب لیمو میتوانید جهت تقویت و جلوگیری از شکنندگی ناخن های خود استفاده کنید. به این منظور یک قاشق نمک دریایی و یک قاشق چای خوری آب لیمو تازه را با نصف قاشق چای خوری آب گرم مخلوط کرده و ناخن های خود را به مدت ۱۵ دقیقه در این ترکیب قرار دهید .

خواص لیمو برای ناخن ها

۵ – روغن نباتی:

روغن نباتی از خواص بسیاری برای تقویت ناخن  برخوردار است .می توانید به منظور حفظ رطوبت ناخن ها ، روزانه آن ها را با روغن چرب نمایید.

۶ – سیر:

سیر سرشار از سلنیم است .هر چند بوی سیر برای خیلی از افراد ناخوشایند است اما این ماده تاثیر به سزایی در رشد ناخن ها دارد .  به این منظور یک تکه سیر خورد شده را روی ناخن های خود مالش دهید یا می توانید از روغن سیر استفاده کنید.