[NativeAds id=”1″]

خواص روغن کرچک برای پوست ، مو و سلامتی

روغن کرچک حاوی ویتامین E ، پروتئین  و امگا ۶ است . روغن کرچک ، همچنین حاوی خاصیت ضد باکتریایی است ، از خواص روغن کرچک می توان گفت از آن به عنوان اکسیری برای پوست و مو استفاده می شود.

پوست و موی زیبا همیشه دغدغه همگان بوده است و این امر سبب شده تا به محصولات متنوع شیمیایی متوسل شویم. اما روش های گیاهی بهتری نیز در این باب وجود دارد که روغن کرچک یکی از آنهاست.

روغن کرچک از دانه های کرچک استخراج می شود و سرشار از آنتی اکسیدان  است. بهتر است بدانید که روغن کرچک در درمان مشکلات مربوط به زیبایی پوست و مو اثری فوق العاده دارد. در اینجا به ذکر ۷ مورد از فواید روغن کرچک برای پوست و مو پرداخته ایم.

خواص روغن کرچک

 ۱- رفع آکنه

برخی محصولات آرایشی با حذف چربی سطح پوست موجب میشود تا پوست چربی بیشتری در جهت تامین رطوبت پوست تولید کند . این کار در نهایت منجر به تشکیل آکنه خواهد شد. از استفاده از روغن روی پوست هراس نداشته باشید.

خواص روغن کرچک برای درمان آکنه

اسیدهای چرب موجود در روغن کرچک در ترمیم رطوبت طبیعی پوست نقش بسزایی دارد.  روغن کرچک را به آرامی و به صورت دوار روی صورت ماساژ دهید. حتی می توانید پیش از خواب از آن استفاده کنید و در صبح نسبت به شستشوی آن اقدام کنید. همچنین می توانید پیش از استفاده از آن از بوخور  به منظور باز کردن منافذ پوستی و جذب بهتر روغن استفاده کنید.

  • اکثر محصولات زیبایی تمام چربی موجود در سطح پوست را جذب می کنند اما روغن زیتون رطوبت و لطافت لازم را به پوست می بخشد.

۲- ترمیم مو

به گفته دکتر دیپالی بهاردواج ، متخصص پوست و مو، هر یک از روغن ها تنها برای تغذیه خارجی و سطحی مناسب هستند اما روغن کرچک بهترین انتخاب برای غنی سازی پوست سر محسوب می شود .

این ماده حاوی اسیدهای چرب ریسینولئیک و امگا ۶ است و به همین دلیل ، ماساژ این روغن بر کف سر ، افزایش گردش خون و در نهایت افزایش رشد مو را در پی دارد . روغن کرچک همچنین موهای شما را به طور طبیعی آبرسانی می کند.

  • به گفته دکتر دیپالی بهار دواج ، متخصص پوست و مو ، هر روغنی فقط تغذیه خارجی مو را بر عهده دارد.

[maxbutton id=”23″ ]

۳- جلوگیری از ریزش مو

اگر از ریزش مو رنج می برید می توانید هفته ای یک بار روغن کرچک را با پودر دانه شنبلیله  ترکیب کنید و از آن به صورت ماسک استفاده کنید. این ماسک ضمن جلوگیری از ریزش مو در تقویت ریشه مو نیز بسیار موثر است.

۴- درمان گلمژه

روغن کرچک حاوی مقادیر زیادی خواص ضد باکتریایی است.  مطابق با کتاب ویلیام ،به منظور درمان گلمژه ، یک قطره روغن کرچک را حداقل دو الی سه بار در روز روی موضع قرار دهید .

  • روغن کرچک حاوی مقادیر زیادی خواص ضد باکتریایی است

درمان گل مژه

۵- درمان چین و چروک

نکته دیگری که کتاب ویلیام به آن اشاره شده است ، خواص روغن کرچک در درمان چین و چروک است.روغن کرچک با نفوذ در پوست  و تولید  کلاژن و آبرسانی ، در جوان سازی پوست بسیار موثر است. به این منظور تنها کافیست مقداری روغن کرچک را روی ناحیه مودد نظر ماساژ دهید و اجازه دهید یک شب تا صبح روی صورت بماند.

  • روغن کرچک می تواند یک درمان طبیعی عالی برای چین و چروک باشد