[NativeAds id=”1″]

علت شکرک زدن بامیه + رفع این مشکل

شاید برای شما هم این اتفاق بیفتد که پس از تهیه شربت بار ، زمانی که بامیه های داغ را از شربت خارج می کنید روی بامیه ها منسجم و شکرک میزند. اما علت چیست؟ در این بخش از رویا مگ ، علت شکرک زدن بامیه و رفع شکرک بامیه را به شما خواهیم گفت.

علت شکرک زدن بامی

علت شکرک زدن بامیه و رفع این مشکل

***برای اینکه شربت بار ، بدون شکرک تهیه کنید حتما نکات زیر را رعایت کنید

۱ –  برای تهیه شربت بار ابتدا دو لیوان شکر به همراه ۱ لیوان آب (لیوان دسته دار فرانسوی) درون قابلمه بریزید و روی شعله متوسط قرار دهید تا به نقطه جوش برسد و شکر کاملا حل شود . (مدت زمان ۳ دقیقه) در همین زمان فرچه آغشته به آبلیمو را اطراف قابلمه بمالید تا از شکرک جلوگیری شود.

نکته : قبل از آنکه شعله را روشن کنید مخلوط شکر با آب را با قاشق کمی هم بزنید و سپس شعله را روشن کنید مواد را مخلوط نکنید تا شکر حل شود.

۲ – اگر شکر و آب با حرارت کم بجوشد باعث شکرک زدن شهد بامیه می شود.

۳ – به محض اینکه شکر حل شد ۱ قاشق مرباخوری آبلیمو یا جوهر لیمو اضافه و مخلوط کنید.

۴ – دو قاشق غذا خوری زعفران دم کرده، ۳ تا ۴ قاسق غذاخوری گلاب، نصف قاشق چای خوری پودر هل و ۱ قاشق غذا خوری گلوکز را اضافه و مخلوط کنید و زمان دهید تا به مدت ۱۰ – ۱۵ دقیقه با شعله متوسط رو به کم بجوشد تا به غلظت مورد نظر برسد .

*** اضافه کردن گلوکز ضروری نیست ؛ اما وجود گلوکز در شربت بار باعث براق شدن و ترد شدن بامیه ها می شود.

۵ – اگر شربت بار مدت زیاد روی شعله گاز در حال جوش بماند باعث شکرک زدن شربت بار یا همان شهد بامیه می شود.

۶ – توجه کنید که شهد بامیه نباید آبکی باشد همینکه به غلظت رسید شعله را خاموش کنید و کنار بگذارید در دمای محیط کاملا خنک شود. شربت بار پس از خنک شدن به غلظت مورد نظر میرسد.

۷ – به این نکته توجه داشته باشید برای خنک شدن شربت بار هرگز آن را درون یخچال قرار ندهید ؛ زیرا باعث شکرک زدن شربت بامیه می شود.

نکته : توجه داشته باشید تا آخرین زمان آماده شدن شربت فرچه آغشته به آبلیمو را دور تا دور قابلمه به طور کامل بمالید تا از شکرک جلوگیری شود.

****مدت زمان آماده شدن شربت بار بین ۲۰ الی ۲۵ دقیقه می باشد.

طرز تهیه بامیه و شهد بامیه

افتضاحبد