[NativeAds id=”1″]

نکات پیشگیری از کرونا ویروس که باید رعایت کنید

در این مقاله با توجه به اهمیت سلامت هموطنانمان نکاتی را برای پیشگیری از کرونا ویروس خدمتتان شرح می دهیم ، امیدواریم که با رعایت این نکات به صورت جدی از مبتلا شدن به این ویروس پیشگیری کنید.

در حال حاضر شیوع عفونت های ویروس کرونا در سراسر جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. با شیوع جدید گونه جدید کرونا ویروس که قبلاً (۲۰۱۹-NCoV) نامیده می شد نگرانیهای زیادی برای مردم بوجود آمده است.

نکاتی برای پیشگیری از کرونا ویروس

پیشگیری از کرونا

کرونا ویروس یک ویروس بالقوه است که زندگی افراد را به شدت تهدید می کند که باعث ایجاد شرایطی مانند سرماخوردگی ، مرس ، سارس و سایر شرایط تنفسی می شود. اگرچه کرونا ویروس می تواند جدی باشد اما انجام اقدامات پیشگیرانه می تواند به شما در محافظت از سلامتی خود در جامعه ، خانه و در عین حال مراقبت از یک بیمار کمک کند. اگر گمان می کنید ویروس دارید ، سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید.

محافظت از خود در برابر کرونا ویروس

۱ – دست های خود را با آب و صابون بشویید تا خطر بیماری شما به حداقل برسد. بهترین راه برای جلوگیری از مبتلا شدن به کرونا ویروس شستن دست ها در حد ممکن است. دستان خود را با آب گرم خیس نموده و سپس دستان خود را به صابون آغشته کنید. دستان خود را به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه با صابون شستشو دهید و سپس دستان خود را در زیر آب گرم تمیز بشویید.

شستن دست برای جلوگیری از کرونا

همیشه دست های خود را قبل از خوردن یا نوشیدن هر چیزی بشویید. با این حال ، بهتر است هر زمان که در ملاء عام هستید یا بعد از نزدیک شدن به اطرافیان کسی که مظنون به بیماری است ، دست خود را بشویید. اگر نمی توانید دستان خود را بشویید ، از ضد عفونی کننده دستی استفاده کنید که حاوی بیش از ۶۰% الکل باشد.

۲ – دستان خود را از چشم ، بینی و دهان خود دور نگه دارید. ممکن است با کرونا ویروس روی یک سطح مانند میز و شیشه در تماس باشید. وقتی این اتفاق بیفتد ، میکروب ها می توانند روی دستان شما بمانند ، بنابراین اگر صورت خود را با دست های کثیف لمس کنید ، می توانید به راحتی خود را آلوده کنید. زمانی که بیرون هستید به هیچ وجه بینی ، دهان و چشم ها و در کل صورت خود را لمس نکنید.

اگر لازم است صورت خود را لمس کنید ، ابتدا دستان خود را بشویید تا کمتر احتمال آلوده شدن خود را داشته باشید.

عدم تماس با چشم و بینی برای کرونا

 

۳ – از افرادی که سرفه یا عطسه می کنند دوری کنید. از آنجا که کرونا ویروس  بیشتر یک عفونت تنفسی است ، سرفه و عطسه علائم شایع آن است. علاوه بر این ، سرفه و عطسه هر دو ویروس را در هوا آزاد می کنند ، بنابراین بیشتر در معرض این بیماری قرار خواهید گرفت. فاصله خود را از افرادی که به نظر می رسد علائم عفونت تنفسی فوقانی دارند ، حفظ کنید.

عطسه کردن و کرونا

اگر امکانش هست  از شخص بخواهید که از شما دور شود. گزارش های اخیر حاکی از آن است که کرونا ویروس توسط افرادی که علائمی از این بیماری ندارند منتقل می شود ، بنابراین دوری از افرادی که سرفه می کنند و عطسه می کنند ، لزوماً تضمینی نیست (هرچند که یک احتیاط است). سعی کنید از هرکسی که ممکن است اخیراً در کنار سایر بیماران بوده احتیاط کنید

۴ – با استفاده از محصولی که ویروس ها را از بین می برد ، روزانه سطوح قابل لمس را ضد عفونی کنید. متأسفانه کرونا ویروس می تواند بر روی بسیاری از سطوح از جمله شیر آب بماند. برای تمیز کردن روزانه این سطوح از مواد ضد عفونی کننده اسپری یا دستمال مرطوب کننده استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که سطح حدود ۱۰ دقیقه مرطوب بماند تا به طور مؤثر ویروس را از بین ببرد.

ضدعفونی کردن دستگیره درب ها و شیرهای آب

با این کارها خطر ابتلا به ویروس از طریق سطوح را کاهش می دهید. در خانه مکانهایی که زیاد لمس می کنید مثل کنسول ، دستگیره درب ها، کنترل تلویزیون ، شیرهای آب و گوشی موبایل را ضدعفونی کنید. در هنگام کار ، سطحی را که افراد تمایل به لمس آن دارند تمیز کنید ، از قبیل صندوق عقب ، نرده های پله ، میز و پیشخوان ها، همچنین می توانید با مخلوط کردن ۱ فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) سفید کننده مثل وایتکس با (۳٫۸ لیتر) آب گرم ضد عفونی کننده درست کنید و سطوح را تمیز کنید.

۵ – اگر واقعاً در معرض خطر نیستید ، خیلی نگران نباشید. حرفهای زیادی در رسانه های اجتماعی گسترش یافته است ، و بعضی اوقات باعث ترس غیر ضروری می شود.بررسی منابع  معتبر قبل از تصمیم گیری مفید است. برای مثال نیازی به فرض نیست که تماس با شخص چینی به شما یک بیماری می دهد.

معرض خطر کرونا ویروس

چینی ها و سایر مردم آسیای شرقی با تبعیض های غیر ضروری روبرو بوده اند. اما اکثر آنها سالم هستند ، و لزوماً بیش از هر کس دیگری شیوع بیماری ندارند.  و یا لیست پرهیز از یکسری غذاهای خانگی (بجز فست فود و رستوران) برای جلوگیری از کرونا ، دروغ است . بررسی کنید که آیا آنها منابع معتبری را ذکر می کنند یا خیر.


پیشگیری از طریق وسایل

۱- هنگام مراقبت ، از وسایل محافظ یکبار مصرف بپوشید.

دستکش یکبار مصرف برای جلوگیری از کرونا

دستکش یکبار مصرف ، ماسک صورت و یک دستمال کاغذی را قبل از مراقبت از فرد بیمار به همراه داشته باشید . وقتی اتاق آنها را ترک می کنید ، وسایل محافظ خود را برداشته و آن را درون یک کیسه زباله پلاستیکی پرتاب کنید. از لباسهای محافظ خود استفاده مجدد نکنید زیرا ممکن است به طور اتفاقی با ویروس در تماس باشند. ویروس کرونا در هوا پخش می شود و می تواند به لباس شما بچسبد ، بنابراین خودتان را به بهترین شکل ممکن محافظت کنید

۲ – موارد خانگی را با فرد