[NativeAds id=”1″]

آموزش تهیه ژل ضدعفونی کننده خانگی

ژل ضدعفونی کننده یکی از معضلات این روزها در کشور می باشد که در این مقاله نحوه تهیه ژل ضدعفونی کننده خانگی را به روش خیلی ساده خدمت شما توضیح خواهیم داد.

با شیوع بیماری کرونا ویروس که این روزها همه افراد را نگران و خانه نشین کرده است و همچنین به دلیل کمبود امکانات جهت پیشگیری از این ویروس که در داروخانه ها با آن روبه رو شده اید ، ما در  این بخش از رویا مگ قصد داریم نحوه تهیه ژل ضدعفونی کننده خانگی را به شما همراهان عزیز آموزش دهیم.

ژل ضدعفونی کننده خانگی

استفاده از صابون و آب بهترین و سنتی ترین روش برای تمیز کردن دست هاست ، اما مواقعی وجود دارد که به راحتی نمی توانید برای شستن آنها به هر مکانی مراجعه کنید . ژل ضد عفونی کننده دست یک راه حل عالی و قابل حمل برای این معضل است ؛ و تهیه آن در خانه بسیار آسان است!

نه تنها ساختن ژل ضدعفونی کننده در خانه یک پروژه عالی برای کودکان و بزرگسالان است ، بلکه در هزینه های خود صرفه جویی می کنید و در نهایت با یک محصول عالی که شما و خانواده تان را از میکروب ها در امان نگه می دارد ، قرار خواهید گرفت.

آموزش تهیه ژل ضدعفونی کننده خانگی

مواد لازم :

۱ – ژل آلوئه ورا

ابتدا برای تهیه این محلول ضدعفونی کننده :

۳ قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا را با ۴ قاشق آب و ۵ قاشق الکل با هم ترکیب می کنید و ژل مورد نظر را درون بطری مورد نظر ریخته و به مدت ۳۰ دقیقه صبر می کنید. سپس به عنوان محلول ضدعفونی کننده به روش صحیح جهت پیشگیری از ویروس ها بخصوص پیشگیری از کرونا ویروس استفاده کنید.

نکات تهیه ژل ضدعفونی کننده

استفاده از آلوئه ورا جهت مرطوب ماندن دست استفاده می شود. الکل به تنهایی برای سلامت پوست دست مضر است و می تواند باعث حساسیت های پوستی از جمله : خشکی ، خارش و اگزما شود.

آلوئه ورا

۲ – الکل ۷۰ درصد

الکل را می توانید از داروخانه ها و لوازم آرایشی های معتبر تهیه کنید.

الکل 70 درصد

۳ – آب 

برای رقیق سازی الکل از آب استفاده می شود.ترجیحا از آب معدنی استفاده کنید

۴ – روغن درخت چای

روغن درخت چای

این روغن به عنوان یک ماده ضد التهاب و ضدعفونی‌ کننده کاربرد فراوانی دارد و در سال‌ های اخیر مورد توجه جهانی قرار گرفته‌ است.

روغن درخت چای ضد باکتری ، ضد ویروس ، ضد قارچ و ضد التهاب است. وجود این روغن ۱۰۰% ضروری نیست ولی بودن آن بهتر هست 🙂

نکته : بدون استفاده از روغن درخت چای هم می توانید ژل ضدعفونی کننده را در منزل تهیه کنید.

افتضاحبدمتوسطخوبخیلی خوب
(به این مقاله چه امتیازی می دهید؟)
Loading...