نحوه نگهداری خیار در یخچال به مدت طولانی

نگهداری خیار و سایر سبزیجات دیگر بدلیل حساس بودن نگهداریشان سخت و کوتاه است ، در این مقاله نحوه نگهداری خیار در یخچال را بدون اینکه پلاسیده شوند خدمت شما آموزش می دهیم.

اکثر افراد به محض اینکه وارد منزل می شوند خیار و سایر سبزیجاتی که خریداری کرده اند را در یخچال قرار می دهند ، اما بعد از گذشت ۳ روز با خیارهای آبکی و پلاسیده ، مواجه می شوند. ما در این بخش از رویا مگ روشهایی برای نگهداری خیار در یخچال به مدت طولانی را معرفی می کنیم

نگهداری خیار

اگر تمام خریدهای مواد غذایی خود را در آخر هفته انجام می دهید و می خواهید خیار خود را برای یک هفته تازه نگه دارید ، می توانید با استفاده از این ترفندهای  فوق العاده ساده برای نگه داشتن خیار و سایر سبزیجات سبز مانند کلم بروکلی یا کرفس تا ۱ هفته یا بیشتر استفاده کنید.

نحوه نگهداری خیار در یخچال به مدت طولانی

روش اول :

استفاده از دستمال حوله ای یا کاغذی آشپزخانه + نایلون های زیپ دار که با نام های زیپ لاک ، زیپ کیپ و کیسه های زیپ دار شناخته می شوند و می توانید آنها را از فروشگاه ها تهیه کنید.

۱ – پس از شستن و خشک کردن خیارها ، آنها را محکم در یک دستمال کاغذی پهن بپیچید ؛ سپس در یک کیسه ziplock قرار دهید و زیپ آن را ببندید و کیسه را درون یخچال قرار دهید.

۲ – خیارهای شما با استفاده از این روش ۷ تا ۱۰ روز تازه می ماند. برای اینکه یک دسته کامل خیار را به روش صحیح نگهداری کنید ، می توانید خیارها را بصورت جداگانه با استفاده از روش بالا بپوشانید و داخل زیپ لاک قرار دهید و در یخچال بگذارید.

۳ – هنگام استفاده می توانید زیپ کیسه را باز کنید و در صورت لزوم یک یا چند خیار برای استفاده تان بردارید.

نکته : با استفاده از دستمال نخی و زیپ لاک جنس ضخیم مطابق تصویر بالا نیز می توانید خیارها را به مدت طولانی تری نگهداری کنید

روش دوم :

با استفاده از دستمال نخی و  ظروف نگهدارنده مناسب یا استفاده از کیسه های نخی 

  • در این مرحله شما می بایست دستمال یا پارچه نخی را یک لایه باز کرده و خیارهایی را که از قبل خشک کرده اید بین پارچه قرار دهید و کاملا با دستمال خیارها را بپوشانید و داخل ظرف دربسته قرار دهید و حتما درون قفسه های میانی و کشوی یخچال قرار دهید.

روش سوم : 

استفاده از سلفون

نگهداری خیار با سلفون در یخچال

  • خیارها را با استفاده از سلفون مطابق تصویر ، کاملا محکم بپیچید و درون باکس های یخچالی قرار دهید.

اما بهترین روش برای نگهداری طولانی مدت خیار ، استفاده از روش دوم می باشد.

افتضاحبدمتوسطخوبخیلی خوب
(بر اساس رای 23 نفر از بازدیدکنندگان)
Loading...

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *