[NativeAds id=”1″]

نحوه تمیز کردن صفحه گاز استیل و چدن روی گاز (روشهای خانگی)

یکی از مشکلاتی که اکثر خانم ها با آن دست و پنجه نرم می کنند تمیز کردن صفحه گاز استیل است که ممکن است صفحه گاز استیل زرد شده باشد و یا اینکه سیاه و حالت سوختگی داشته باشد . روش های خانگی گوناگونی برای تمیز کردن صفحه گاز استیل وجود دارد که در ادامه این بخش به آنها اشاره کرده ایم .

نحوه تمیز کردن صفحه گاز استیل

اجاق گاز در هر آشپزخانه وسیله ای کاربردی محسوب می گردد. آگاهی از نحوه تمیز کردن صفحه گاز استیل از موارد مهمی است که برای هر کدبانوی خانه داری لازم و ضروری است. معمولا استفاده از ترکیب پودر شوینده و یا مایع ظرفشویی با آب می تواند آلودگی ها را از بین ببرد.

در مواردی نیز لکه های ایجاد شده به راحتی پاک نمی شوند و باید راه های دیگر را نیز امتحان نمود. این مساله برای اجاق گاز های استیل بیشتر اتفاق می افتد. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات بیشتری در خصوص نحوه تمیز کردن صفحه گاز استیل با شما به اشتراک بگذاریم.

نحوه تمیز کردن گاز استیل به روش متداول

اگر از نزدیک به سطح اجاق گاز نگاه کنید، بر روی آن رگه هایی خواهید دید که باید به هنگام تمیزی گاز به جهت آنها توجه کنید. اگر لکه های موجود سطحی باشند می توانید از ترکیب چند قطره مایع ظرفشویی که در دو استکان آب گرم رقیق شده استفاده کنید. به این ترتیب که اسفنج را به این ترکیب آغشته نموده و در جهت رگه های اجاق و هم سو با آن اقدام به تمیز کردن اجاق نمایید.

نحوه تمیز کردن گاز استیل به روش متداول

از بین بردن سوختگی روی اجاق گاز استیل

ممکن است بر اثر پخت و پز لکه های سوختگی بر روی گاز استیل ایجاد گردد. برای تمیز نمودن لکه سوختگی باید صبر کنید تا اجاق سرد گردد. جوش شیرین می تواند چنین مشکلاتی را حل نماید. با استفاده از یک ابر نرم، مقداری جوش شیرین را بر روی سطح سوخته بکشید. این کار لکه را از بین خواهد برد و در نهایت می توانید با یک دستمال مرطوب آلودگی ها را کاملا تمیز نمایید.

اما ممکن است لکه سوختگی بر اثر سر رفتن شیر ایجاد گردد که توصیه می کنیم ابتدا اجاق گاز را تمیز کنید. در این مواقع پارچه یا حوله ای خیس بر روی محل سوختگی قرار دهید و صبر کنید تا لکه نرم گردد. پس از چند دقیقه می توانید اجاق گاز را تمیز کنید.

از بین بردن سوختگی روی اجاق گاز استیل

سیاه شدن صفحه گاز استیل

سیاه شدن صفحه گاز استیل مشکل دیگری است که می تواند چهره ظاهری اجاق را خدشه دار نماید. این موضوع می تواند کیفیت استیل گاز را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد. سیاهی صفحه گاز استیل می تواند به دلیل مواد غذایی سوخته، سوختن استیل دور گاز و … ایجاد گردد. برای رفع سیاهی صفحه گاز استیل می توانید یکی از موارد زیر را امتحان نمایید:

  1. استفاده از ترکیب الکل با آب مقطر : الکل ۷۰ درصد را با این میزان آب مقطر ترکیب و بر روی ناحیه سیاه شده اسپری نمایید. این ترکیب علاوه بر خاصیت پاک کنندگی لکه های سیاه، سطح را ضدعفونی نیز خواهد نمود.
  2. پاک کننده های خانگی : شوینده های قوی خود نیز عاملی دیگر برای ایجاد لکه های سیاه محسوب می گردند که استفاده از آنها توصیه نمی شود. به عنوان مثال سرکه و جوش شیرین خیلی بیشتر از جرم گیرهای قوی می توانند موثر باشند.
  3. استفاده از د